פתרונות הצללה » פתרונות הצללה » הצללה לבתי ספר

הצללה לבתי ספר

 • עמידה בתקני בטיחות מחמירים
 • תכנון מדויק לאחוזי הצללה אופטימליים
 • הצללה עם מסנני UV
 • עמידה בכל תקני משרד החינוך

הצללה לבתי ספר

הצללה לבתי הספר היא לא מה שהייתה פעם. בשנים האחרונות, מוסדות החינוך בישראל עוברים מהפכה עיצובית של ממש והופכים מבניינים אפורים שבהם עשרות כיתות צפופות וממגרשי ספורט ומשחקים צרובי שמש, למרחבים צבעוניים ונעימים לעין וכיתות לימוד מרווחות. 

גם חצרות בתי הספר נהנים מאותה מהפכה ובמסגרתה נבנים מגרשי ספורט מקורים ומוצלים לחטיבות הגבוהות, וגני שעשועים מוצלים ונעימים לחטיבות הצעירות יותר. ההצללות בבתי ספר לא רק מספקות צל לתלמידים, אלא גם מגינות על מתקני הספורט והמשחקים מפני השמש ומונעים את ההתחממות שלהם, שעלולה לפצוע את הילדים. בנוסף, הצללה מקצועית ויעילה יכולה גם לאפשר למורים להעביר שיעורים באוויר הפתוח ולהרחיב את תחומי הכיתות גם לשטחים שבחוץ. 

הצללה של שטחים בבתי ספר מצריכה הבנה ומומחיות בהצללה של שטחים גדולים, עמידה בתקני בטיחות מחמירים, יכולת לערוך התאמות לצורך ולדרישה של כל בית ספר ובהתאם לדרישות משרד החינוך. 

מוצרי הצללה לבתי ספר

למה אולינטק

יש לנו ניסיון עשיר בהתקנת פתרונות הצללה במוסדות חינוך ברחבי הארץ – מהגליל ועד אילת. הפתרונות שלנו מגינים על הילדים בגנים, בתי הספר, מגרשי הספורט, הבריכות וכן הלאה. 

אנחנו מציעים פתרון ייחודי בישראל: מערכת הצללה אטומה למים שמגינה גם מהשמש וגם מהגשם, ומאפשרת לילדים לשחק בחוץ גם בימים גשומים, בביטחון ובלי להירטב. הפתרונות שלנו מגיעים במגוון רחב של עיצובים וצבעים, שתואמים את תפיסות החינוך החדשניות ומתאימים לסביבה שנועדה לילדים ולבני נוער, כולל פגודות, מפרשים, קירוי קבוע ומתקפל, ועוד. 

יתרונות

 • עמידה בכל התקנים הנדרשים להתקנת הצללות במוסדות חינוך
 • כל המוצרים שלנו עומדים בתקני הבטיחות המחמירים ביותר, הישראלים והבינלאומיים
 • אנחנו עושים שימוש בתוכנה ייחודית ויחידה במינה בישראל, והיא מאפשרת לנו לייצר פתרונות מדויקים ומותאמים אישית, שעונים על הדרישות והרצונות של הלקוחות
 • כל פתרון מתחיל בתכנון קפדני ובהדמיית תלת-ממד, וכך אנחנו מבטיחים התאמה מושלמת של התוצאה הסופית
 • כל התקנה מלווה על ידי אישור מהנדס מבנה

צברנו ניסיון רב בהתקנת הצללות בבתי ספר ואנחנו יודעים לנהל פרויקטים גדולים ומורכבים, לעמוד בלוחות זמנים ולעבוד במהירות וביעילות. עוד לפני שנתחיל, תוכלו להתייעץ עם המומחים שלנו והם יעזרו לכם לבחור את מוצר ההצללה שמתאים לצרכים של בית הספר ולתקציב של המוסד הלימודי. 

כל מה שצריך לדעת

בחירת מוצר הצללה אופטימלי

כאשר אנחנו באים לבחור את מוצר ההצללה האופטימלי לבית הספר נתחשב בפרמטרים הבאים:
מה צורת וגודל השטח שאותו נדרשים להצל.
אם השטח הוא שטח מלבני גדול לדוגמא באורך של מעל ל-15 מ', המוצר המומלץ הוא הצללה מדגם נפתח נסגר, היתרונות שלו הם שאין עמודים במרכז הרחבה והעלות שלו נמוכה יחסית לגודל, ההצללה מדגם נפתח נסגר מאפשר צל מלא בקיץ ובחורף מאפשרת להנות מהשמש, יתרון נוסף של רשת צל מדגם נפתח נסגר הוא שלרוב לא נדרש היתר בכדי להקים את ההצללה.
לשטחים מלבניים קטנים מומלצת הפגודה, אשר הינה מוצר סטנדרטי ואשר מאפשרת קונסטרוקציה מפרופילים קטנים יחסית לשאר ההצללות.
כאשר מעונינים בהצללות בשטחים שאינם מלבנים וכאשר הנראות של ההצללה חשובה הפתרון המומלץ הוא מפרשי צל או ממברנות.
לאולינטק יש גם הצללות המגינות בפני גשם, הצללות אלה יכולות להגיע במגוון צורות וגדלים, המאפיין העיקרי הנדרש עבור הצללות אלה הוא שעל ההצללה להיות בשיפוע בכדי לאפשר את זרימת המים.

ההצללות לרוב בנויות על עמודים יעודיים אשר נבנים עבורן. כאשר יש קירות של מבנה בסמוך להצללה ניתן להשתמש בקירות כעוגנים להצללות , בכפוף לאישור חוזק המבנה, ובכך להוריד את עלות ההצללה.

מאפיין נוסף אשר יש לקחת בחשבון כאשר מתכננים את הצללה הוא כיוון השמש, כאשר בבתי הספר עיקר השימוש בהצללות הוא בשעות הבוקר והצהריים כאשר השמש עולה במזרח ושהיא מגיע לאמצע השמיים. כאשר ההצללה נמוכה השינויים קטנים יחסית אולם כאשר ההצללה גבוהה מיקםו הצל לא תמיד יהיה מתחת לרשת הצל. לאולינטק תוכנה אשר יודעת לחשב את מיקום הצל יחסית לתאריך בשנה , לשעה ביום ולסוג תצורת ההצללה, ומאפשרת תכנון מיטבי.

ברוב המוחלט של ההצללות במוסדות חינוך משתמשים ברשת צל העומדת בתקן מעכב בעירה, בעלת מסנני UV ובמשקל 320 גרם למ"ר  ובהצללות נגד גשם יריעות שמשונית.

התקנות וחוקים להצללת שטחים במוסדות חינוך

על פי "הנחיות לתכנון מוסדות חינוך בתחומי בריאות הסביבה" מסמך רשמי של משרדי החינוך והבריאות מחוייב כל מוסד חינוכי לילדים ונוער בהצללה בחצר, כאשר בבתי ספר שטח הצללה במגרש המשחקים יהיה 15% לפחות משטח החצר המשמשת את התלמידים ובגני הילדים נדרשת הצללה של לפחות 25% משטח החצר.
בנוסף ההצללות בבתי הספר חייבות לעמוד בכל שאר התקנים הנדרשים מהצללות כגון אישור עמידה בתקן אש מעכב בעירה – ת"י 5093 , עמידה בתקן רוח 414 ואישור קונסטרוקטור מוסמך על ההצללה. כאשר ההצללה ממוקמת במגרש המשחקים נדרש גם לעמוד בתקן 1498 דרישות בטיחות למתקני משחקים.
הניסיון של צוות אולינטק בתכנון והתקנת מאות הצללות במוסדות חינוך בכל רחבי הארץ מאפשר את לקיחת כל התקנים והמגבלות בחשבון כבר בשלב התכנון , כאשר תכנון ההצללות מבוצע באמצעות תוכנת מחשב מתקדמות ויחודיות אשר מביאה בחשבון גם את התקנים, ומבטיחה שההצללה תעמוד בכל התקנים והתקנות.

לסיכום

אין ספק שהצללה בשטח בתי ספר בעל משמעות עליונה שיש לה השלחות על בריאות הנמצאים בו בזמן הלימודים ובמקרה של בתי ספר קהילתיים מקדמת פעילות ספורטיבית וחיי חברה בשכונה בשעות אחר הצהריים.

אנו באולינטק נמשח לעמוד לשירותכם למתן פתרונות הצללה איכותיים ומותאמים בדיוק לבית ספר או מוסד לימודים שלכם.

תהליך התקנת הצללה לבית ספר

 • בדיקת תנאיי השטח
 • תכנון ההצללה והדמיה ראשונית
 • התקנת הקונסטרוקציה
 • לקיחת מידות והדמיה 3D להצללה
 • יצור הצללה
 • התקנת הצללה

ייעוץ חינם

לייעוץ טלפוני ללא התחייבות חייגו 073-7427799
דברו איתנו בווטסאפ
או השאירו פרטים ונשמח ליצור קשר בהקדם

פרויקטים נבחרים

 • בית ספר א’
 • בית ספר ב’
 • בית ספר ג’
 • בית ספר ד’

שאלות ותשובות

שטח הצללה במגרש המשחקים על פי הנחיות לתכנון מוסדות חינוך יהיה 15% לפחות משטח החצר המשמשת את התלמידים.

מפרשים צבעוניים כמו אדום כתום וצהוב ושילוב שלהם מוסיפים חן ויופי לחצר בית הספר, אבל צבעים אלה הינם צבעים "רועשים" ולכן לא תמיד מתאימים לכל התלמידים שלעיתים מוצפים חושית
, ולכן המלצתנו היא לבחור בעיקר צבעים רגועים כגון בז' ירוק אפור וכחול.

כן, התקנת הצללה בבתי ספר כמו בכל מקום אחר מחייבת את אישור הרשות האחראית, למעט ההצללות אשר אינן מחויבות באישור.

יחד עם זאת, לא כל ההצללות מחויבות בהיתר.

הצללות מדגם נפתח נסגר הן ההצללות המומלצות ביותר להצללת שטחים גדולים כאשר מעונינים שלא יהיו עמודים במרכז הרחבה,

מפרשי צל וממברנות צל מומלצים אף הם כאשר ניתן למקם עמודים ברחבה.

תפריט נגישות