פתרונות הצללה » מאמרים » ניצול הבריכה עם הצללות – הנאה והגנה בחודשי הקיץ

ניצול הבריכה עם הצללות – הנאה והגנה בחודשי הקיץ

פתרונות הצללה » מאמרים » ניצול הבריכה עם הצללות – הנאה והגנה בחודשי הקיץ

ניצול הבריכה עם הצללות – הנאה והגנה בחודשי הקיץ

הצללה לבריכה ערונית מדגם נפתח נסגר מרשת צל איכותית של אולינטק

בימי הקיץ החמים, בריכה קרירה ומרעננת היא אטרקציה. יחד עם זאת, עבור רוב האנשים השמש החזקה אינה מאפשרת ליהנות מהבריכה ומסביבתה כפי שהיינו רוצים, דבר שגורם לכך שהבריכה לא מנוצלת היטב בעונת הקיץ. מבין אילו סוגים של הצללה לבריכה ניתן לבחור וכיצד נדע מה מתאים לנו?

סוגי הצללות לבריכה

הצללות לבריכה נחלקות להצללות קבועות והצללות נפתחות ונסגרות, שבאמצעות מנגנון חשמלי או ידני ניתן לשלוט על טווח הכיסוי של הרשת.

הצללה קבועה

הצללה קבועה לבריכה עשויה מרשת צל וקונסטרוקצייה, אשר לרוב עשויה מעמודי ברזל ובמקרים מסוימים ניתן לחבר אותה למבנה ללא צורך בעמודים. ההצללה לבריכה מגיעה במגוון של צבעים וצורות לבחירתכם. יתרונה של ההצללה הוא צל איכותי ללא האפלה של המים, וכן בעיצוב יפה ומודרני. החיסרון של ההצללה הקבועה הוא שלא ניתן לקפל אותה בעת הצורך. לכן, אם בוחרים בהצללה שסוגרת שטח גדול מהבריכה, חשוב לקחת בחשבון שהמים שמתחת להצללה מתחממים פחות, ושבשחייה בשעות הערב והלילה לא ניתן יהיה ליהנות ממראה השמיים.

הצללה נפתחת – נסגרת 

הצללה נפתחת ונסגרת עשויה עמודי ברזל ורשת צל, ומאפשרת באמצעות לחיצת כפתור או באופן ידני, אם רוצים, להצל את הבריכה באופן מלא, חלקי או ללא הצללה בכלל. ההצללה מתאימה לאזורי הצללה מלבניים או כאלה שקרובים לצורת מלבן, וניתן להתקין אותה בשטחים נרחבים מאוד עם מרחקים גדולים בין העמודים שיכולים להגיע ל- 30 מטרים ואף יותר. לכן, הצללה מסוג זה היא אידיאלית לבריכות ציבוריות, לבריכות של בתי מלון אך גם לבריכות פרטיות שהעמודים מפריעים להם. החיסרון של הצללה נפתחת-נסגרת הוא שכשההצללה מקופלת, הכבלים נשארים חשופים מעל הבריכה.

קרא בהרחבה אודות הצללה מדגם נפתח נסגר

הצללת השטחים שסובבים את הבריכה

השטחים שסובבים את הבריכה הם חלק מהחוויה כולה – כיסאות השיזוף, פינת הישיבה, עמדת הברביקיו, הדשא בו משחקים הילדים ועוד. לרוב, הצללת אזורים אלה נעשית על ידי הצללה קבועה, בה מכסים שטחים נרחבים אך לא את כולם, כדי לאפשר כניסת שמש עבור מי שרוצה להתייבש מהמים במהירות או אפילו להשתזף. את הבריכה עצמה נהוג להצל באמצעות הצללה נפתחת נסגרת כדי לשלוט על האור והצל בהתאם לשעה ביום ובגלל מגבלת המרחק בין העמודים.

בחירת ההצללה המתאימה ביותר

כדי לדעת איזו הצללה לבריכה מתאימה לכם ביותר, חשוב לקחת בחשבון את גודל הבריכה וצורתה, וכן האם תהיו מעוניינים בצל קבוע ומהו הכיסוי שלו. במידה ובסביבת הגינה או הבריכה שלכם יש אלמנטים נוספים שמעניקים צל בשעות היום כדוגמת עצים גבוהים, ניתן לבחור בהצללה בכיסוי חלקי (קבוע-חלקי או נפתח נסגר), ולתת לעצים לעשות את עבודת ההצללה הנוספת. לחלופין, אם מסביב לבריכה יש פינות שאינן מוצלות, כדוגמת כסאות שיזוף ודשא, ניתן לבחור להצל את הבריכה באופן מלא (קבוע-מלא או נפתח נסגר), וכך ליהנות מאזור מוצל ומואר. עבור בריכות גדולות מאוד, כדוגמת בריכות ציבוריות, רשתות צל נפתחות ונסגרות יהיו אידיאליות, כיוון שניתן להתקין אותן כשהעמודים התומכים מרוחקים אחד מהשני ולא נמצאים במרכז הבריכה או בסביבה הקרובה אליה. אם עיצוב ההצללה הוא הדבר החשוב לכם ביותר – מפרשי צל קבועים יהיו מתאימים יותר. את צבע הרשת ניתן לבחור ממגוון של צבעים וצורות וליצור משחקים של אור וצל.

ייעוץ חינם

לייעוץ טלפוני ללא התחייבות חייגו 073-7427799
דברו איתנו בווטסאפ
או השאירו פרטים ונשמח ליצור קשר בהקדם

תפריט נגישות