פתרונות הצללה » פתרונות הצללה » הצללה לגני שעשועים ופארקים

הצללה לגני שעשועים ופארקים

 • עמידה בתקני בטיחות מחמירים
 • תכנון וביצוע תחת קורת גג אחת
 • פתרון לאורך שנים
 • פתרונות הצללה עם מסנני UV

הצללה לגני שעשועים

אנחנו מקימים הצללות בפארקים, גינות ציבורים וגני שעשועים עירוניים ופרטיים כבר יותר מעשור, והספקנו להתקין מאות פתרונות הצללה. בעשר השנים האחרונות, יותר ויותר עיריות ומועצות מקומיות ברחבי הארץ מקימות מערכות הצללה מעל גינות ופארקים ציבוריים, כדי שיהיו נוחים יותר לשימוש. 

המוצרים שלנו עשויים מחומרים עמידים ואיכותיים מתוצרת אירופה. כל המוצרים עומדים בפני פגעי הזמן ומזג האוויר ויכולים לשרת את הציבור למשך שנים ארוכות ברמת בטיחות גבוהה. בנוסף, אנחנו מציעים גם פתרון של הצללה ותאורה שמשולבים על גבי מערכת עמודים אחת, וזה חוסך לא רק כסף אלא גם עמודים מיותרים.

הצללה מגרש ספורט ב-ספורטק גבעת שמואל
פתרון הצללה לגן שעשועים באצעות רשת צל בשילוב צבעים וקונסטרוקציה מדגם ממברנה
פתרון הצללה למתקני שעשועים ומשחקים באמצעות הצללה מדגם ממברנה ורשת צל
רשת צל עם קונסטרוקציה ממברנה לגן שעשועים
הצללה מגרש ספורט ב-ספורטק גבעת שמואל
פתרון הצללה לגן שעשועים באצעות רשת צל בשילוב צבעים וקונסטרוקציה מדגם ממברנה
פתרון הצללה למתקני שעשועים ומשחקים באמצעות הצללה מדגם ממברנה ורשת צל
רשת צל עם קונסטרוקציה ממברנה לגן שעשועים

מוצרי הצללה לגני שעשועים ופארקים

למה אולינטק

הפתרונות שלנו להצללת שטחים גדולים הם בעלי יכולת הצללה גבוהה ובתהליך ההתקנה אנחנו עושים שימוש במספר מינימלי של עמודים תומכים. כל המוצרים שלנו דורשים השקעה מינימלית בתחזוקה ובו בזמן מאפשרים נוחות מקסימלית למבקרי השטחים הציבוריים. 

אנחנו מציעים את כל סוגי הפתרונות להצללה של גני שעשועים ופארקים. 

יתרונות

 • התאמה אישית של כל פרויקט לצרכים ולדרישות הספציפיים של הרשות המקומית
 • תחזוקה מינימלית וחסכונית במיוחד, ואין צורך לפרק את ההצללה בעונת החורף
 • אפשרות לכסות שטחים נרחבים בלי להציב עמודים במרכז ההצללה
 • עמידה בכל תקני הבטיחות הנדרשים והמחמירים ביותר

אנחנו מציעים את כל תהליך ההצללה תחת קורת גג אחת – משלב התכנון ועד הייצור וההתקנה. אנשי המקצוע שלנו מקפידים על עמידה בלוחות זמנים וביעדים, ועל תוצאה איכותית, מדויקת וזהה לתכנון. יש לנו ניסיון בניהול של פרויקטים גדולים ומורכבים, וכן בהשתלבות בפרויקטים עירוניים, משלב התכנון של הקמת גן השעשועים או הפארק, ועד ההתקנה על פי התקן.

כל פרויקט מתוכנן בקפדנות ולוקח בחשבון גם את הפרטים הקטנים ביותר, כמו כיווני שמש ורוח, סוגי אוכלוסייה, סגנון עיצובי וכן הלאה.

כל מה שצריך לדעת

פתרון הצללה למתקני שעשועים ומשחקים באמצעות הצללה מדגם ממברנה ורשת צל

סוגי פתרונות הצללה למקומות ציבוריים

האזורים שמומלץ להצליל על מנת להעניק למבקרים נוחות בעת שהייה גם בימי הקיץ החמים הם:

למרות הצורך הברור בהצללה בגני שעשועים בכדי להגן על הילדים ובכדי לאפשר להשתמש בגנים בשעות השמש בעונה החמה, ולמרות שנקבע תקן הצללה מחייב למוסדות חינוך ולבריכות לא הוגדר תקן מחייב להצללה לגני שעשועים. ולמעשה ההתיחסות היחידה המוזכרת להצללה בגני שעשועים היא הערה במבוא לתקן בטיחות במתקני משחק, שאומרת :"כאשר מתכננים גן שעשועים צריך להתייחס לנושא  של החשיפה לשמש  ולתכנן הצללות יעילות ככל הניתן להצללת הגן ולמניעת חימום יתר של המתקנים במיוחד בשעות הצהריים".

מהם הפרמטרים שיש להתייס אליהם בעת בחירת סוג הצללה, שאלות שיש לענות עליהם טרם בחירת הפיתרון ומה מחכה לנו בהמשך הכתבה. פרמטרים אפשריים לבחינה: פיתרון הצללה קבוע כגון פרגולות וסוככים או פתרונות הצללה מבוססי רשת צל. לציין מה מחכה לנו בהמשך הכתבה (הסבר לגבי כל פיתרון, השוואה, ומה יתרון במוצרי הצללה מבוססי רשת צל)

פתרון הצללה למתקני שעשועים ומשחקים באמצעות הצללה מדגם ממברנה ורשת צל

פתרונות הצללה מעל מקומות ישיבה ומתקני ריענון במקומות ציבוריים

מעל אזורים אלו ניתן להתקין פתרונות הצללה קבועים או מוצרי הצללה מבוססי רשת צל הניתנים להחלפה.
פתרונות הצללה קבועים יכולים להיות פרגולות אלומיניום, פרגולות עץ, סוככים וגגונים. פתרונות הצללה מבוססי רשת צל הינם מוצרים כגון: מפרשי צל, פגודות, רשתות צל.
ההבדל בין שני הפתרונות האלו מתבטא בעלויות ראשוניות של ייצור והתקנה ועלויות תחזוקה. בשני הפרמטרים האלה פתרונות הצללה מבוססי רשת צל לרוב יהיו זולים יותר וקלים יותר לתחזוקה. מבחינת יעילות הצללה שני הפתרונות מהווים פתרון הצללה יעילים.

מפרשי צל להצללת מגרש משחקים

פתרונות הצללה לשטחים גדולים

אין ספק שפארקים וגנים ציבוריים שאין בהם מספיק שטחים מוצלים מרחיקים את המבקרים והופכים אותם למקומות שוממים ברוב שעות היום.
נכון להיום יש חובת הצללה בפארקים וגני שעושועים חדשים, אך החוק לא מחייב להצליל פארקים שנבנו בעבר.

תכנון נכון של הצללה טבעית באמצעות צמחיה ופתרונות הצללה לשטחים גדולים יכולה בהחלט לעשות הבדל עצום. באמצעות פתרונות הצללה אלו ניתן לאפשר למבקרים ליהנות ממתקנים בשעות היום, להאריך את חיי המתקני שעשועים והספורט.

כאשר אנחנו מדברים על הצללת שטחים גדולים כמו פארקים, מגרשי משחקים, מדשאות, גני שעושועים ועוד אנחנו בדרך כלל נימנע להשתמש בפתרונות הצללה קבועים כגון פרגולות, כיוון שפתרונת אלו עולים הרבה כסף וזה יהיה כרוך בהוצאות גבוהות במיוחד (ניתן להשתמש בפתרונות אלו לאזורים מסוימים בפארקים כגון: אזורי התרעננות, אזורי ישיבה ומקומות נוספים שטח שלהם מוגדר וקטן יחיסית).

אנחנו לרוב נבחר בפתרונות הצללה מבוססי רשת צל. לפתרונות מבוססי רשת צל יתרונות משמעותיים כגון: קונסטרוקציות לרשת צל יכולות להגיע לגבהים ולהוות הצללה יעילה מעל מתקני שעשועים. לעומת פתרונות הצללה קבועים, רשת צל הוא פתרון קל, זול ונוח לתחזוקה. מבחינה עיצובית ניתן ליצור מראה אסטתי וצבעוני באמצעות שילוב של רשות צל בצבעים מגווונים.

לסיכום – שילוב מנצח להצללת גינות ופארקים:

אנחנו באולינטק מאמנים בתכנון מוקפד ומחושב, שילוב של הצללה טבעית באמצעות צמחיה ועצים יחד עם מפרשי צל מהווים ברוב המקרים את הפתרון האופטימלי- מקסימום הצללה, שמירה על מראה מזמין וירוק, קלות תחזוקה.

תהליך התקנת הצללה לפארקים וגני שעשועים

 • בדיקת תנאיי השטח
 • תכנון ההצללה והדמיה ראשונית
 • התקנת הקונסטרוקציה
 • לקיחת מידות והדמיה תלת מימדית להצללה
 • יצור הצללה
 • התקנת הצללה

ייעוץ חינם

לייעוץ טלפוני ללא התחייבות חייגו 073-7427799
דברו איתנו בווטסאפ
או השאירו פרטים ונשמח ליצור קשר בהקדם

פרויקטים אחרונים

 • הצללה לגני שעושועים ופארקים א’
 • הצללה לגני שעושועים ופארקים ב’
 • הצללה לגני שעושועים ופארקים ג’
 • הצללה לגני שעושועים ופארקים ד’
 • הצללה לגני שעושועים ופארקים ה’

שאלות ותשובות

כל הצללה במגרש שעשועים צריכה לעמוד בתקנים השונים ומחויבת באישור קונסטרוקטור להתקנתה , על הקונסטרוקטור לעמוד בכל התקנים הישראליים בנוסף לחישובים שאותם הוא צריך לבצע לכל הצללה בנפרד. התקנים הרלוונטיים להצללות הם תקן רוח , תקן אש, ותקן דרישות בטיחות כלליות למגרשי משחק.

ההצללות של אולינטק למגרשי משחקים , תוכננו ויוצרו לעמידה במשך שנים רבות ואינן מצריכות תחזוקה כלל.

ניתן להגדיל את שטח ההצללה תוך שימוש בקונסטרוקציה של הצללה קיימת, ואפילו ישנם יתרון וחסכון כספי בכך, משום שניתן לחסוך בעמודים חדשים לצורך ההצללה החדשה.
כאשר לרוב יש צורך גם לחפור בורות משמעותיים ולמלא אותם בבטון לכל עמוד הצללה.

יחד עם זאת כל הצללה בגן שעשועים מחייבת אישור קונסטרוקטור ולכן הקונסטרוקטור צריך לאשר שהקונסטרוקציה (עמודים) הקיימת יכולה לעמוד בעומסים של ההצללה הישנה בתוספת ההצללה החדשה. במידה שהקונסטרוקציה של ההצללה הישנה לא עומדת בעומסים החדשים יש צורך לחזק אותה, להשתמש בעמודים חדשים או לתכנן הצללה חדשה שונה.

תפריט נגישות