רשת צל

רשת צל מאפשרת, בזכות הגמישות הרבה שלה, הצללה מתאימה שטחים בכל גודל-החל מרשתות כמו רשת צל לגינה בבית העסק ועד רשתות לגני שעשועים, בתי קפה, מגרשי ספורט, בריכות וקניונים פתוחים המבקשים הצללה באזורים מסוימים.

באולינטק ניתן להזמין רשת צל לפי מידה ובהתאמה אישית לפי צרכי הלקוח.

הצללה לבריכה אולימפית

רשת צל לבריכה

רשת צל מסוג נפתח נסגר המתאימה למקומות הדורשים מפתחים גדולים ללא עמודים במרכז כדוגמת בריכות. מטרתן של רשתות צל הן לספק צל במרחב בו הן ממוקמות לצד היותן תורמות לעיצוב המתחם. רשתות צל לבריכה מאפשרות לרוחצים ליהנות מהגנה מפני השמש, לצד איוורור מקסימלי וכניסת קרני שמש נעימות

רשת צל

רשת צל לבתי ספר

רשת צל מסוג ממברנה המתאימה גם לחצרות בתי ספר וגנים
בכך, התלמידים מנצלים את ההפסקה למשחקים ללא חשש מפני השמש, ולא חשים בכאב ראש ועייפות אשר מהם סובלים מי ששוהים מתחת לקרני השמש הישירות. בנוסף, רשתות הצל מוסיפות לבית הספר מראה צעיר ורענן יותר.

הצללה וקירוי מגרשי ספורט | אולינטק

רשת צל למגרשי ספורט

רשת צל מסוג נפתח נסגר חשמלי המתאימה במיוחד למגרשי ספורט
רשת צל למגרשי ספורט מספקת הגנה מפני השמש, ומאפשרת למשתמשים ליהנות מאורח חיים ספורטיבי ללא חשש. הדבר נכון על אחת כמה וכמה, כשבפעילות ספורטיבית מתאמצים מאוד והגנה מפני השמש היא חיונית. 

הצללה

רשת צל למוסדות ועסקים

רשת צל מסוג מפרשים המתאימה בין היתר לקניונים ומרכזים מסחריים רשתות צל למרכזים מסחריים מספקות פתרון מצוין לימים שמשיים וגם לימי החורף הגשומים. בזכותן, המבלים יכולים ליהנות מחוויית קניה שמצד אחד שומרת עליהם יבשים ונינוחים, ומצד שני מאפשרת להם ליהנות באוויר הפתוח.

ממברנה

רשת צל לגן שעשועים

רשתות צל מסוג ממברנה המתאימות גם לגני שעשועים ופארקים ומספקות צל והגנה מפני השמש, פעולה הנחוצה מאוד במתחמים בהם משחקים ילדים ופעוטות. הרשתות מגיעות במגוון של צבעים וצורות, וניתן להתאימן לעיצוב הכולל במרחב על מנת ליצור הרמוניה ויופי שימשכו את המבקרים.

רשת הצללה

רשת הצללה HYPAR

רשת צל מסוג מפרשי HYPAR המתאימה למגוון רחב של מקומות כולל נקודות המתנה
רשת הצללה הממוקמת בכניסה לטרמינל שדה התעופה רמון ליד העיר אילת.
הרשת משמשת את באי השדה בזמן ההמתנה לאוטובוסים אשר יסיעו אותם לעיר הדרומית, ומעניקה להם צל לצד איוורור מקסימלי. 

רשת צל לבנה | אולינטק

רשת צל מפרשים

רשת צל מסוג מפרשים המתאימה גם למרחצאות, בריכות ובתי מלון
הפינוק המושלם עבור אנשים רבים בימי הקיץ הוא רחיצה בבריכות ובמרכזי ספא. יחד עם זאת, בימי הקיץ החמים, כדאי דווקא להגן על הגוף מפני השמש היוקדת, וליהנות מהאפשרות של ישיבה תחת הצל והשמש – לסירוגין.

מפרשי הצללה | אולינטק

רשתות צל מפרשים

רשת צל מסוג מפרשים המתאימה למגוון מקומות כולל למרכזים מסחריים
מרכזים מסחריים פתוחים הם טרנד בישראל ובעולם בכלל. הם מאפשרים להרגיש את השמש הטבעית, ליהנות מהאוויר הפתוח וממזג האוויר הישראלי. יחד עם זאת, כשמדובר במזג האוויר הישראלי, מדובר בשמש חמה ויוקדת אשר מפריעה לבילוי.

רשת צל

רשת הצללה ממברנה

רשת צל מסוג ממברנה המתאימה גם לפארקים ומדשאות. מדשאות ופארקים הם מקום בילוי אידיאלי בימי הקיץ, אך ראוי שיכילו מקומות מוצלים לישיבה, פיקניק ומשחקים. בכך, הפארקים הופכים לאטרקטיביים יותר עבור משפחות רבות, שמוצאות בהם זמן למנוחה והנאה תחת הצל במזג האוויר הישראלי.

רשת הצללה איכותית

רשתות הצללה מאווררות וחוסכות באנרגיה, ודורשות מינימום תחזוקה במהלך עונות השנה. חשוב לציין שרשת צל איכותית, במרבית המקרים, לא דורשת אישור הרשות, זאת בניגוד לפתרונות הצללה אחרים.

אחד היתרונות בהצללה מסוג זה הוא האפשרות לשחק בדוגמאות – צורות, הפרשי גובה, חפיפה ושילוב היחידות ומשחק בין אור וצל, שתורמים הן להגנה מפני השמש והן לעיצוב וליופי רב. על מנת לבצע עבודה מדויקת המתאימה לעיצוב אדריכלי, ניתן לעשות הדמיית תלת-מימד ממוחשבת טרם הייצור ותחילת העבודה.

רשת צל – מחיר ייצור והתקנה

מחיר למ"ר של רשת צל נקבע על סמך משתנים רבים, שלא כוללים את הקונסטרוקציה והרשת בלבד. מחיר הרשת משתנה בהתאם לסוג הרשת והתפירה – למשל, רשת אטומה כדוגמת שימשונית תהיה לרוב יקרה יותר מרשת צל פשוטה, בגלל החומר ממנו עשויה והמורכבות בהתקנתה. מחיר הקונסטרוקציה מושפע, בין היתר, מעובי העמודים והקורות וממיקום התקנתם. למשל, מחיר התקנת הקונסטרוקציה באדמה כולל חפירה ופינוי האדמה, לעומת קונסטרוקציה המותקנת בקיר קיים על ידי עוגנים קונסטרוקטיביים. ישנם פרמטרים הקשורים במיקום ההתקנה ומשפיעים על המחיר – לדוגמה, על פי התקן, הקונסטרוקציה של רשת צל המותקנת בסמוך לים נדרשת להיות חזקה יותר מקונסטרוקציה של רשת צל הנבנית באזור עירוני בין מבנים, וזאת על מנת לעמוד ברוחות החזקות. מחיר הייצור והתקנה הסופיים נקבעים לאחר שכלול עלויות הייצור, בשילוב עם תנאי ההתקנה ותנאי הסביבה.

התקנת רשת צל

תהליך התקנת רשת צל מתחיל בהגעה לשטח של מתכנן ההצללה. לאחר אישור התוכנית וההדמיה על ידי הלקוח וצוות מהנדסים, מגיע צוות לשטח  להתקנת הקונסטרוקציה. במוצרים בעלי מידות סטנדרטיות, ניתן להתקין את רשת הצל ביחד עם הקונסטרוקציה, אך במרבית המקרים יש צורך לקחת את המידות של שלד ההצללה על מנת לייצר את הרשת בצורה מדויקת.  בטרם שלב התפירה, הפרויקט מועלה על תוכנת הדמייה מקצועית וייעודית לעיצוב מפרשים ויריעות תלת מימדיות, וזאת על מנת לקבל תוצר מדויק, מתוח ועמיד. רשת הצל נשלחת לתפירה על סמך התכנון הממוחשב ולאחר מכן מבוצעת ההתקנה בשטח. פרק הזמן הממוצע להתקנת רשת הצל מרגע יצירת הקשר עומד על שלושה שבועות , עם חריגות לכאן או לכאן בהתאם לדחיפות ומורכבות הפרויקט. אולינטק מאוד גמישה ונכונה ללוחות זמנים קצרים הנדרשים לעיתים על ידי הלקוח, ויודעת לעמוד בהם הרבה מעבר למקובל בשוק.

האיכות, העמידה בתקנים המחמירים ביותר

רשתות הצל של אולינטק עומדות בתקני בטיחות ישראליים ובינלאומיים מחמירים ובתקני אש. ביצוע העבודה מתחיל בהדמייה טרם הייצור ובתכנון מוקפד ביחד עם אנשי אדריכלות, מה שמאפשר ביצוע עבודה מדויקת "על הסנטימטר". בזכות ניסיון רב-שנים ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, אנו מעניקים פתרונות הצללה מסוג זה למאות מוסדות, בתי עסק ואנשים פרטיים לאורך השנים.

אילו סוגי רשתות צל קיימות באולינטק

סוגי רשתות הצל הם:

 • רשת סטנדרטית – 320 ג' המתאימה לבתי ספר, מגרשי ספורט, גני שעשועים ועוד,
 • רשת דקה – 200 ג' המעניקה פחות צל ומתאימה לאזורים המבקשים איוורור מקסימלי ואור שמש שמורגש היטב.
 • סולטיס – רשת צל יוקרתית במיוחד, תוצרת צרפת הנחשבת לרשת הטובה בעולם. אשר מיועדת למקומות יוקרתיים ולמראה יוקרתי, רשת איכותית שצריך הרבה ידע על מנת  לייצר הצללות מדויקות.

למי מתאימה רשת צל?

רשתות הצל של אולינטק מתאימות לארגונים מוסדיים, לרשויות מקומיות ואזוריות, לעסקים וללקוחות פרטיים. לפניכם רשימה המפרטת מקצת מהשימושים ברשתות ההצללה של אולינטק:

 • בתי ספר – בתי ספר נהנים מרשתות צל הממוקמות במרחבים בהם התלמידים נוהגים להסתובב בהפסקות ולהתאמן בשיעורי ספורט, ובכך שומרות עליהן מפני נזקי השמש אשר גורמים לעייפות וכאב ראש.
  • בריכות – הצללות לבריכה מגינות על הרוחצים מפני השמש, ומגיעות בתצורות רבות לטובת נוחיות מקסימלית. רשת צל לבריכה מעוגנת על ידי עמודים הסובבים את הבריכה, ללא צורך בעמוד במרכזה אשר פוגם בהנאת הרוחצים.
  • פארקים וגנים ציבוריים – רשתות צל עבור פארקים וגנים ציבוריים מאפשרות לתושבים ליהנות במשחקים כשהם מוגנים מפני השמש. רשתות הצל הופכות את הפארקים והגנים לאטרקטיביים יותר עבור תושבים עם ילדים, ומוסיפות יופי רב למתחם.
  • מרכזים מסחריים – קניונים פתוחים ומרכזים מסחריים הם מקום בילוי אטרקטיבי עבור הישראלים, ובמזג האוויר הישראלי בו במרבית ימות השנה יש שמש – הצללה הופכת את המתחם כולו למהנה ונעים יותר, ומושכת אליו מבלים רבים.
  • עסקים – עסקים כדוגמת בתי קפה, מסעדות ומפעלים עובדים בכל ימות השנה, ובחלק מהזמן גם מחוץ למבנה שלהם. הצללה מסייעת למפעלים להמשיך לעבוד בתנאים של שמש וגשם וכן להחזיק ציוד בהגנה מלאה תחת כיפת השמיים. בבתי קפה ומסעדות, ניתן למקם שולחנות וכסאות מחוץ למבנה עצמו, ולאפשר לסועדים ליהנות מהאוויר הפתוח ועדיין לחוש מוגנים באמצעות ההצללה.

חברת אולינטק

לאולינטק רשתות צל מסוגים שונים המתאימות למגוון רחב של שימושים – החל מרשתות צל לבתי ספר, בריכות ופארקים ועד לרשתות צל עבור פינות ישיבה והמתנה, מגרשי ספורט ובתי קפה ומסעדות. רשתות הצל של אולינטק עומדות בתקני בטיחות ישראליים ובינלאומיים מחמירים ובתקני אש. ביצוע העבודה מתחיל בהדמייה ממוחשבת טרם הייצור, ובתכנון מוקפד ביחד עם אנשי אדריכלות, מה שמאפשר ביצוע עבודה מדויקת "על הסנטימטר" וקבלת רשת צל מתוחה, יציבה ויפה. בזכות ניסיון רב-שנים ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, אנו מעניקים פתרונות הצללה מסוג זה למאות מוסדות, רשויות מקומיות, בתי עסק ואנשים פרטיים לאורך השנים. לקוחותינו נהנים מרשתות צל איכותיות, התקנה מקצועית, התאמה אישית לשביעות רצונם ומשירות מעולה החל מרגע הפנייה ועד לסיום ההתקנה.