רשת הצללה

רשת צל מעניקה פיתרון הצללה אידיאלי המתאים להצללת שטחים בכל גודל, בזכות הגמישות הרבה שלה ניתן להשיג הצללה גם באזורים בהם קיימת מגבלה בהתקנת קונסטרוקציות הצללה מורכבות יותר כגון פרגולות, סוככים, גגונים ועוד.

עבור לנושאים בעמוד

רשת הצללה מתקפלת לבריכה אולימפית

רשת צל לבריכה

רשת צל מסוג נפתח נסגר המתאימה למקומות הדורשים מפתחים גדוליםa ללא עמודים במרכז כדוגמת בריכות. מטרתן של רשתות צל הן לספק צל במרחב בו הן ממוקמות לצד היותן תורמות לעיצוב המתחם. רשתות צל לבריכה מאפשרות לרוחצים ליהנות מהגנה מפני השמש, לצד איוורור מקסימלי וכניסת קרני שמש נעימות

ממברנת צל עם רשת צל כחולה בבית ספר

רשת צל לבתי ספר

רשת צל מסוג ממברנה המתאימה גם לחצרות בתי ספר וגנים
בכך, התלמידים מנצלים את ההפסקה למשחקים ללא חשש מפני השמש, ולא חשים בכאב ראש ועייפות אשר מהם סובלים מי ששוהים מתחת לקרני השמש הישירות. בנוסף, רשתות הצל מוסיפות לבית הספר מראה צעיר ורענן יותר.

הצללה וקירוי מגרשי ספורט באצעות רשת צל מתקפלת

רשת צל למגרשי ספורט

רשת צל מסוג נפתח נסגר חשמלי המתאימה במיוחד למגרשי ספורט
רשת צל למגרשי ספורט מספקת הגנה מפני השמש, ומאפשרת למשתמשים ליהנות מאורח חיים ספורטיבי ללא חשש. הדבר נכון על אחת כמה וכמה, כשבפעילות ספורטיבית מתאמצים מאוד והגנה מפני השמש היא חיונית. 


מפרשי צל ענקיים במרכז מסחרי

רשת צל למוסדות ועסקים

רשת צל מסוג מפרשים המתאימה בין היתר לקניונים ומרכזים מסחריים רשתות צל למרכזים מסחריים מספקות פתרון מצוין לימים שמשיים וגם לימי החורף הגשומים. בזכותן, המבלים יכולים ליהנות מחוויית קניה שמצד אחד שומרת עליהם יבשים ונינוחים, ומצד שני מאפשרת להם ליהנות באוויר הפתוח.רשת צל אטומה למים בצבע אפור

רשת צל אטומה למים

רשת צל עשויה בד שמשונית מתוח ואטום למים, המעניקה הגנה מפני השמש והגשם גם יחד. רשת הצל מאפשרת עבודה של העסק בכל עונות השנה, ומכיוון שהגג "קל" ופריק, תהליך האישורים של המועצה המקומית מהיר מאוד. כשמדובר בעסקים – היתרון ברשת צל איכותית בא לידי ביטוי בעבודה יעילה יותר.   אצלנו באולינטק, תוכלו למצוא פתרונות הצללה מגוונים, המתאימים לחצרות בתי ספר וגני ילדים, מגרשי ספורט, בריכות ומדשאות, אולמות אירועים ועוד.

רשת צל לבתים פרטיים

רשת צל לבתים פרטיים

אם התברכם בחצר גדולה או במרפסת מפנקת, רשת צל תשדרג את איכות החיים שלכם ותאפשר לכם ליהנות בחוץ כמעט בכל מזג אוויר.

רשת צל לבתים פרטיים מתאימה למגוון של שימושים – להצללה של פינת ברביקיו, להצללת פינת ישיבה, להצללה של בריכת שחיה ועוד.


ממברנה להצללה אולינטק

רשת הצללה ממברנה

רשת צל מסוג ממברנה המתאימה גם לפארקים ומדשאות. מדשאות ופארקים הם מקום בילוי אידיאלי בימי הקיץ, אך ראוי שיכילו מקומות מוצלים לישיבה, פיקניק ומשחקים. בכך, הפארקים הופכים לאטרקטיביים יותר עבור משפחות רבות, שמוצאות בהם זמן למנוחה והנאה תחת הצל במזג האוויר הישראלי.

רשת צל פגודה של אולינטק

רשת צל פגודה

רשת צל מסוג פגודה המתאימה לגני שעשועים ציבוריים
רשתות צל לגני שעשועים הן פתרון נפלא לימי הקיץ ולשעות הצוהריים, כשרוצים ליהנות בחוץ מבלי לסבול את קרני השמש היוקדות. הרשתות מספקות צל מקסימלי, ויחד עם זאת מאפשרות זרימת אוויר טובה.

ממברנת צל עם רשת צל כחולה לגן שעשועים

רשת צל לגן שעשועים

רשתות צל לפארקים וגני שעשועים מספקות צל והגנה מפני השמש, פעולה הנחוצה מאוד במתחמים בהם משחקים ילדים ופעוטות.
הרשתות מגיעות במגוון של צבעים וצורות, וניתן להתאימן לעיצוב הכולל במרחב על מנת ליצור הרמוניה ויופי שימשכו את המבקרים.


איכות ועמידה בתקנים המחמירים ביותר!

רשתות הצל של אולינטק עומדות בתקני עמידות באש ובטיחות ישראליים ובינלאומיים.

פתרון אסטטי, יעילות מרבית ותוצאות מדויקות.

ביצוע העבודה מתחיל בהדמיה ממוחשבת טרם הייצור ובתכנון מוקפד ביחד עם אנשי אדריכלות, מה שמאפשר ביצוע עבודה מדויקת "על הסנטימטר".

בזכות ניסיון רב-שנים ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, אנו מעניקים פתרונות הצללה מסוג זה למאות מוסדות, בתי עסק ואנשים פרטיים לאורך השנים.

אנו מעניקים שירותי התקנת רשת צל בכל האזורים בארץ מדרום ועד צפון.​

שירותים למוסדות ארגונים ולקוחות פרטיים

הצללה באמצעות רשת צל מתאימה לארגונים, מוסדיים, לרשויות מקומיות ואזוריות, לעסקים וללקוחות פרטיים. לפניכם רשימה המפרטת מקצת מהשימושים ברשתות ההצללה של אולינטק:

 • בתי ספר – בתי ספר נהנים מרשתות צל הממוקמות במרחבים בהם התלמידים נוהגים להסתובב בהפסקות ולהתאמן בשיעורי ספורט, ובכך שומרות עליהן מפני קרני השמש האולטרה סגולות UV עלולים  לגרום לעייפות, כאב ראש ולפי מחקרים מהווות אחד הגורמים העיקריים להתפתחות מחלות עור.
 • בריכות – הצללות לבריכה מגינות על הרוחצים מפני השמש, ומגיעות בתצורות רבות לטובת נוחיות מקסימלית. רשת צל לבריכה מעוגנת על ידי עמודים הסובבים את הבריכה, ללא צורך בעמוד במרכזה אשר עלול לפגום בהנאת הרוחצים.

תהליך התקנה

פרק הזמן הממוצע להתקנת רשת הצל מרגע יצירת הקשר עומד על שלושה שבועות , עם חריגות לכאן או לכאן בהתאם לדחיפות ומורכבות הפרויקט. אולינטק מאוד גמישה ונכונה ללוחות זמנים קצרים הנדרשים לעיתים על ידי הלקוח, ויודעת לעמוד בהם הרבה מעבר למקובל בשוק.

רשת צל למרכזים מסחריים ועסקים

 • מרכזים מסחריים – קניונים פתוחים ומרכזים מסחריים הם מקום בילוי אטרקטיבי עבור הישראלים, ובמזג האוויר הישראלי בו במרבית ימות השנה יש שמש – הצללה הופכת את המתחם כולו למהנה ונעים יותר, ומושכת אליו מבלים רבים.
 • עסקים – עסקים כדוגמת בתי קפה, מסעדות ומפעלים עובדים בכל ימות השנה, ובחלק מהזמן גם מחוץ למבנה שלהם. הצללה מסייעת למפעלים להמשיך לעבוד בתנאים של שמש וגשם וכן להחזיק ציוד בהגנה מלאה תחת כיפת השמיים. בבתי קפה ומסעדות, ניתן למקם שולחנות וכסאות מחוץ למבנה עצמו, ולאפשר לסועדים ליהנות מהאוויר הפתוח ועדיין לחוש מוגנים באמצעות ההצללה.

רשת צל לפארקים וגנים ציבוריים

 •  רשתות צל עבור פארקים וגנים ציבוריים מאפשרות לתושבים ליהנות במשחקים כשהם מוגנים מפני השמש. רשתות הצל הופכות את הפארקים והגנים לאטרקטיביים יותר עבור תושבים עם ילדים, ומוסיפות יופי רב למתחם.

מעוניינים לקבל מידע נוסף? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שאלות נפוצות

רשתות הצללה מאווררות וחוסכות באנרגיה, ודורשות מינימום תחזוקה במהלך עונות השנה. חשוב לציין שרשת צל איכותית, במרבית המקרים, לא דורשת אישור הרשות, זאת בניגוד לפתרונות הצללה אחרים.

אחד היתרונות בהצללה מסוג זה הוא האפשרות לשחק בדוגמאות – צורות, הפרשי גובה, חפיפה ושילוב היחידות ומשחק בין אור וצל, שתורמים הן להגנה מפני השמש והן לעיצוב וליופי רב. על מנת לבצע עבודה מדויקת המתאימה לעיצוב אדריכלי, אנו באולינטק מייצרים הדמיית תלת-מימד ממוחשבת טרם הייצור ותחילת העבודה ובכך מאפשרים ללקוחות שלנו לקבל המחשה כיצד ההצללה תיראה לאחר התקנה.

 • רשת סטנדרטית – 320 ג' המתאימה לבתי ספר, מגרשי ספורט, גני שעשועים ועוד,
 • רשת דקה – 200 ג' המעניקה פחות צל ומתאימה לאזורים המבקשים איוורור מקסימלי ואור שמש שמורגש היטב.
 • סולטיס – רשת צל יוקרתית במיוחד, תוצרת צרפת הנחשבת לרשת הטובה בעולם. אשר מיועדת למקומות יוקרתיים ולמראה יוקרתי, רשת איכותית שצריך הרבה ידע על מנת  לייצר הצללות מדויקות.

מחיר למ"ר של רשת צל נקבע על סמך משתנים רבים, שלא כוללים את הקונסטרוקציה והרשת בלבד. מחיר הרשת משתנה בהתאם לסוג הרשת והתפירה – למשל, רשת אטומה כדוגמת שימשונית תהיה לרוב יקרה יותר מרשת צל פשוטה, בגלל החומר ממנו עשויה והמורכבות בהתקנתה. מחיר הקונסטרוקציה מושפע, בין היתר, מעובי העמודים והקורות וממיקום התקנתם. למשל, מחיר התקנת הקונסטרוקציה באדמה כולל חפירה ופינוי האדמה, לעומת קונסטרוקציה המותקנת בקיר קיים, על ידי עוגנים קונסטרוקטיביים. ישנם פרמטרים הקשורים במיקום ההתקנה ומשפיעים על המחיר – לדוגמה, על פי התקן, הקונסטרוקציה של רשת צל המותקנת בסמוך לים נדרשת להיות חזקה יותר מקונסטרוקציה של רשת צל הנבנית באזור עירוני בין מבנים, וזאת על מנת לעמוד ברוחות החזקות. מחיר הייצור והתקנה הסופיים נקבעים לאחר שכלול עלויות הייצור, בשילוב עם תנאי ההתקנה ותנאי הסביבה.

המחיר של רשת צל נע בין 10 שקלים למטר מרובע לרשת הפשוטה ביותר ל150 ₪ למטר מרובע לרשת היקרה, בנוסף יש להוסיף את מחיר עבודת התפירה, היצור וההרכבה.

 1. תהליך התקנת רשת צל מתחיל בהגעה לשטח של מתכנן ההצללה.
 2. לאחר אישור התוכנית וההדמיה על ידי הלקוח וצוות מהנדסים, מגיע צוות לשטח להתקנת הקונסטרוקציה. במוצרים בעלי מידות סטנדרטיות, ניתן להתקין את רשת הצל ביחד עם הקונסטרוקציה, אך במרבית המקרים יש צורך לקחת את המידות של שלד ההצללה על מנת לייצר את הרשת בצורה מדויקת.
 3. בטרם שלב התפירה, הפרויקט מועלה על תוכנת הדמייה מקצועית וייעודית לעיצוב מפרשים ויריעות תלת מימדיות, וזאת על מנת לקבל תוצר מדויק, מתוח ועמיד.
 4. רשת הצל נשלחת לתפירה על סמך התכנון הממוחשב.
 5. ולאחר מכן מבוצעת ההתקנה בשטח.

פרק הזמן הממוצע להתקנת רשת הצל מרגע יצירת הקשר עומד על שלושה שבועות , עם חריגות לכאן או לכאן בהתאם לדחיפות ומורכבות הפרויקט. אולינטק מאוד גמישה ונכונה ללוחות זמנים קצרים הנדרשים לעיתים על ידי הלקוח, ויודעת לעמוד בהם הרבה מעבר למקובל בשוק.

רוב רשתות הצל הינן רשתות סטנדרטיות המיוצרות מחומר הנקרא HDPE, וההבדל ביניהן הוא המשקל למטר מרובע של הרשת. המשקלים המקובלים להצללות הינם כ- 200 גרם למטר מרובע ו- 320 גרם למטר מרובע. בעיריות וברשויות המקומיות משתמשים כמעט רק ברשת 320 גרם. רשתות לחקלאות דקות יותר ושוקלות פחות. ישנן רשתות צל יוקרתיות אשר מיוצרות בטכנולוגיות מתקדמות ומאפשרות תכונות טובות יותר לרשת כגון פחות בלאי לאורך השנים. מאפיין נוסף שמבדיל בין רשתות צל הוא העמידות שלהן בתקן אש ישראלי 5093.

ההבדל בין רשת צל 320 ל220 הוא משקל הרשת. כאשר 320 מתייחס למשקל של 320 גרם לכל מטר מרובע רשת, ו220 מתייחס למשקל של 220 גרם לכל מטר מרובע של רשת. לרוב רשת 320 יותר חזקה מכנית מרשת 220 ומחזיקה לאורך יותר זמן.

פעם הטכנולוגיה לא אפשרה יצור רשתות עבות ולכן בכדי לקבל חוזק וצל רבים יותר היו מתקינים לעיתים רשת כפולה.
עם התקדמות הטכנולוגיה מייצרים רשתות צל עבות יותר בעלות תכונות מכניות ורמת צל גבוהות מהרשת הכפולה, ולכן כמעט אין שימוש כיום ברשת צל כפולה.

רשת צל איכותית סטנדרטית מחזיקה כ- 5 עד 7 שנים, למרות שיצרני הרשת נותנים עד 10 שנים אחריות על הרשת.
ישנן רשתות איכותיות במיוחד שמחזיקות גם מעל 10 שנים.

רשת חסינת אש היא רשת שיוצרה עם חומר מעכב בעירה. החומר מונע מהרשת להמשיך ולבעור כאשר היא נדלקת. בישראל התקן הרלוונטי הינו תקן ישראלי 5093. חשוב להדגיש שגם רשת חסינת אש נדלקת כאשר היא מגיעה במגע עם אש.

רשת צל יכולה לעמוד בגשם ללא כל בעיה, מכיוון שברשת ישנם חורים המים חודרים דרך החורים.

לרשתות צל יש מגוון רחב ביותר של צבעים. הצבעים הנפוצים ביותר הינם , בז', כחול וירוק. כאשר ניתן להזמין צבעים נוספים שיש לספק הרשתות במלאי. במידה ומעונינים בצבע שאינו זמין במלאי ניתן להזמין במיוחד מייצרן הרשת, זמן האספקה של הזמנה מיוחדת לרוב ארוך יותר.

רשת צל מצריכה אישור על פי סוג ההצללה והרשות המקומית . רשתות צל מתקפלות אינן מצריכות היתר. לגבי רשתות קבועות, ברוב המקומות הן אינן מצריכות היתרים, אבל יש רשויות מקומיות שמחייבות היתר. בכל מקרה התקנת הצללת רשת צל מצריכה אישור קונסטרוקטור. במקומות ציבוריים יש צורך גם בעמידה בתקן ישראלי 5093 – תקן אש לרשתות צל.

זמן אספקה של רשת צל הוא עד שבועיים, כאשר יש צורך גם בהתקנה של הסככה, זמן האספקה הוא עד 21 ימי עבודה. כאשר בעונה החמה הזמנים מתארכים ובחורף מתקצרים.